Alışveriş sepetiniz boş!

Rhino3D 8 ile ShrinkWrap, Mac Rhino sürümünde kayda değer hızlanma, SubD Crease, PushPull, özelleştirilebilir Kullanıcı Arayüzü, daha hızlı Render motoru, yeni Grasshopper veri tipleri ve bunun gibi daha bir çok yeni özellik Rhino3D kullanıcılarına sunuluyor.

Rhino 3D’nin bu son sürümü ile yepyeni bir iş akışı olan PushPull, iRhino ile uyumluluk, veri transferi kolaylığı ve 3D Fotogrametri (Lidar Tarama) ile elde edilen mesh geometriler gibi bir çok yeni özellik bulunuyor. Rhino 8 MAC ve WIN işletim sistemleri için sisten gereksinimleri ve lisans seçenekleri gibi detaylara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

ShrinkWrap 

ShrinkWrap, açık veya kapalı mesh geometrilerin, NURBS geometrisinin, SubD'nin ve nokta bulutlarının etrafında su sızdırmaz kaplama bir mesh kabuk oluşturur: 3D baskı için mesh geometriler idealdir.

SubD Crease 

SubD Crease, SubD geometrilerin şeklini kontrol eden yapıya müdahale etmeden , yumuşak ve keskin arası -kırışıklık diyelim- bir özellik oluşturur; köşe yumuşatmaya benzeyen özellikler oluşturmak için mükemmeldir.

Detaylar için tıklayın..

Mac için Geliştirildi

Mac için Rhino, hem Apple Silicon hem de Intel Mac'lerde çalışmakta olup Apple Metal görüntüleme teknolojisini kullanarak her zamankinden daha hızlı çalışır. Ayrıca Rhino 8 ile, Rhino3D'nin Mac'teki Kullanıcı Arayüzünü Windows'taki arayüze yaklaştırdık.


Modelleme: Daha Basit

Rhino 8, PushPull gibi yeni modelleme iş akışları ile 3 boyutlu modellemeyi daha basit hale getirdi. Gumball, Otomatik oluşturulan Çalışma Düzlemleri ve daha fazlasına sezgisel yeni özellikler eklendi.


Kırpma ve Kesit Alma

Rhino 8, çeşitli taslak hazırlama ve üretim akışlarını desteklemeye yardımcı olacak bir dizi kırpma ve kesit alma özellikleri ile donatılmıştır.


Sunum

Rhino 8'de Cycles Render motoru güncellendi, UV düzenlemeleri geliştirildi, PBR dokular iyileştirildi, bir görüntüleme modu eklendi ve daha fazlası yapıldı.


Grasshopper: Rhino Veri Türleri

Rhino Veri Türleri, özel nitelikli geometriler oluşturmanıza, daha fazla dosya formatını içe aktarmanıza, blokları kontrol etmenize, görüntüleme için doğal malzemeler kullanmanıza, kesit tarama ve açıklamalar oluşturmanıza ve diğer birçok genişletilmiş iş akışına olanak tanır.


Daha Rafine Rhino

Yüzlerce hata düzeltildi, aynı zamanda yeni Çizgi Tipleri eklendi, Mesh geometriler için Boolean operasyonları geliştirildi, yüzey düzenleme araçları geliştirildi ve daha bir çok yeni rafine özellik Rhino 8'e eklendi.


Geliştirme Platformu

Yüzlerce hata düzeltildi, aynı zamanda yeni Çizgi Tipleri eklendi, Mesh geometriler için Boolean operasyonları geliştirildi, yüzey düzenleme araçları geliştirildi ve daha bir çok yeni rafine özellik Rhino 8'e eklendi.


ve Daha Fazlası

DUYURU - Türkiye Deprem Yardımı
6 Şubat 2023 tarihinde 9 saat ara ile Kahramanmaraş, Türkiye merkezli gerçekleşen depremlerin, depremzedeler üzerindeki kalıcı etkilerini azaltmak ve ...
Rhino 8 | Sistem Gereksinimleri
Rhino 3D yazılımının son sürümü olan Rhino 8 hem Windows hem de Mac işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Rhino 8, önceki Rhino sürümlerinde olduğu gib...