Alışveriş sepetiniz boş!

Kısa Versiyon; Kahramanmaraş merkezli meydana gelen iki büyük depremde etkilenen çocuk ve yetişkinlerin, sosyal hayata hızla geri dönebilmeleri için Rhino 3D kullanıcı topluluğundan yardım istiyoruz. Görüştüğümüz ve akredite yardım kuruluşlarından olan Nirengi Derneği'ne doğrudan aşağıdaki web sitelerinden bağış yapabilir, bir ailenin, bir gencin veya bir çocuğun geleceğine ışık tutabilirsiniz.

Yardım Kuruluşu: Nirengi Derneği | Bağış Sayfası: https://www.nirengidernegi.org/tr/bagis-yapin/ 

_________________________

Türkiye'nin güneyini ve kuzeybatı Suriye'yi sarsan bir dizi yıkıcı deprem 35.000'den fazla insanın ölümüne ve yüz binlerce insanın yaralanmasına sebep oldu. Özellikle depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş ilinde yakın arkadaşları olan bizler, son bir kaç gündür bu yıkımdan etkilenenlere gereken desteği ulaştırmak veya bu desteğin ulaşmasına aracılık etmek için çeşitli kurumlar ve kuruluşlar ile görüşerek doğru bir yol belirlemek için çabalıyoruz.

Kahramanmaraş ile birlikte Türkiye'de 11 ili vuran bu afet yaklaşık 15 milyon kişiyi doğrudan etkiledi ve ne yazık ki bu etkilerin giderilmesi biraz zaman alacak. Depremden hemen sonra, bir çok yerli ve yabancı sivil toplum kuruluşu ve devlet özellikle öncelikli ihtiyaç duyulan malzemelerin temin edilmesi için elinden geleni yapmaya devam ediyor.


Biz ise bir adım daha geri çekilerek, depremde kayıplar veren çocuklar ve yetişkinlerin orta ve uzun vadede sosyal hayata tekrar ve hızla adapte olmasına ön ayak olacak destek çalışmalarına aracılık etmeyi kendimize görev edindik. 2020 Elazığ Depremi sonrası kurulan Afet Platformu'nun üyelerinden olan Nirengi Derneği ile görüşerek, depremin sosyal etkilerini en aza indirgemek için  yapılacak çalışmalarda ihtiyaç duyulacak desteği, çok sevdiğimiz ve parçası olmaktan mutluluk duyduğumuz topluluğumuz ile paylaşmamız gerektiğine karar verdik.

Yakın zamanda bağlı bulunduğumuz McNeel Avrupa ofisi ile de konuyu paylaşarak neler yapabileceğimizi hızlıca tartıştık ve nihayetinde doğru seçeneğin, yapılacak yardımların da ihtiyaç sahiplerine ulaşacağından emin olduğumuz ve çalışmalarını takip edebileceğimiz yerel yardım kuruluşu olan Nirengi Derneği üstünden bağış toplanmasının doğru olacağını düşündük.

Ülkelerin sınırlarının ortadan kalktığı, hepimizin birbirimize yakınlaştığı ve aynı dili konuştuğu, el birliği ile her şeyin daha iyi olması için çaba verilen böylesi anlarda, Rhino kullanıcı topluluğunun kolektif gücü sayesinde bir kişinin sunacağı en küçük katkının dahi bir ailenin veya bir çocuğun geleceğine etkisi düşündüğümüzün çok daha ötesinde olacaktır.


Bu kapsamda sizlerden az dahi olsa yapabileceğiniz yardımı, aşağıda ilgili yardım kuruluşunun yardım sayfası üzerinden yapmanızı rica ediyoruz.

10 € : 200 TL ile neler alınabiliyor?

  • 36 Ekmek
  • 133 Şişe Su
  • 73 Çocuk Bezi
  • 10 Ped
  • 1 Battaniye
  • 1 Çift Bot
  • 4 Öğün Yemek
  • 46 Adet Tuvalet Kağıdı

Türkçe'de çok bilinen bir atasözü vardır, "Damlaya damlaya göl olur." derler, her küçük yardım birleşerek çok daha büyük fayda sağlayacak.

Şimdiden ülkemiz ve tüm Dünya insanları adına size teşekkür ederiz.

YARDIM KURULUŞU: Nirengi Derneği
BAĞIŞ SAYFASI: https://www.nirengidernegi.org/tr/bagis-yapin/    

CrossGems | Parametrik Takı Tasarımı
Rhino 7 ile birlikte SubD modelleme yeteneği de kazandırılan 3D Mücevher Tasarımı programı CrossGems güncel sürümü ile yayında. Rhino 3D’in Record His...
Rhino 8 | Yeni Özellikler
Rhino 8 ile ShrinkWrap, Mac Rhino sürümünde kayda değer hızlanma, SubD Crease, PushPull, özelleştirilebilir Kullanıcı Arayüzü, daha hızlı Render motor...