Alışveriş sepetiniz boş!

Vuild tarafından yayınlanan Emarf, internet üzerinden hizmet veren bir ahşap mobilya üretim servisidir. Hali hazırda kütüphanesinde temel bir kaç ahşap mobilya bulunan Emarf, kullanıcıya ürünün karakteristik özellikleri ile oynama ve bu özellikleri kolaylıkla değiştirme imkanı tanıyor.


Yapılan değişiklik anlık olarak web arayüzünde görüntülenebiliyor. Kullanıcı tasarımdaki değişikliklerle son halini verdiği model daha sonra Vuild ile CNC işlemleri için çözüm ortaklığı kuran herhangi bir atölyeye göndererek bilgisayar destekli imalat (CAM) araçları ile ürettirebiliyor ve adresine teslim isteyebiliyor. Bu sistem henüz sadece Japonya’da kullanılıyor ancak Vuild firmasının bu konuda tüm Dünya’da çözüm ortağı arayışında olduğunu belirtmekte fayda var.

Emarf aynı zamanda Grasshopper üzerinde çalışan eklentisi ile tüm tasarımcılara modellerini Grasshopper ile parametrik modeller haline getirmeleri ve bu modelleri Emarf sistemine yükleyebilmeleri imkanı tanıyor. Emarf 3.0’ün demo web yayınına emarf.co/ adresinden erişebilir ve demo ürünle ilgili testler yapabilirsiniz. Emarf’ın eklentisini de food4rhino üzerinden indirebilirsiniz.
Panther | Parametrik Takı Tasarımı
Rhino 7 ile birlikte SubD modelleme yeteneği de kazandırılan 3D Mücevher Tasarımı programı Panther 1.7 sürümü ile yayında. Rhino 3D’in Record History ...
PAMELA | Asma Germe Yapı Tasarımı ve Analizleri
Parametrik Membran Yük Analizi (Pa rametric Me mbrane L oad A nalysis) kelimelerinden doğan PAMELA eklentisi Rhinoceros 3D ve Grasshopper içerisinde ç...